AÖF Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF final sınavları gerçekleşti ve gözler sonuçlarında. Adaylar soru ve cevap anahtarının yayımlanmasının ardından puanlarını hesapladı fakat resmi rakamlar için AÖF sınav sonuçlarını bekliyor. Peki 2019 AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Hafta sonu yapılan final sınavı ile AÖF’de güz dönemi sona erdi. Soru ve cevap anahtarının açıklanmasının ardından AÖF öğrencilerini sınav sonuçları heyecanı sardı. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da AÖF sınav sonuçları için geçmiş yıllara bakıldığında bir tahmin yürütülüyor. İşte o tarih…

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF sonuçlarının açıklanması bir süre daha sürecek. Her sınavın ardından “Sonuçlar ne zaman açıklanacak?” konusu gündeme gelirken genellikle AÖF sınav sonuçları 10-15 gün içinde açıklanıyor. Resmi bir açıklama olmasa da AÖF sınav sonuçlarının 23 Ocak 2019 tarihinde erişime açılması bekleniyor.

AÖF SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

AÖF soru ve cevaplarını aşağıdaki link üzerinden sisteme giriş yaparak kontrol edebilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇ İTİRAZI NASIL YAPILIR?

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtirazlar Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği birimine dilekçe göndererek veya aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine e-posta göndererek yapılabilir.