AÖF sınav sonuçları ne zaman?

Açıköğretim fakültesi üzerinden eğitimine devam edenler merakla AÖF final sonuçlarını bekliyor. AÖF final sonuçları hakkında halen bir resmi açıklama bulunmuyor. AÖF 2019 gün dönemi final sonuçları için geri sayım sürüyor...

AÖF sınav sonuçları bekleyişi sürüyor. Anadolu Üniversitesi geçtiğimiz günlerde sınav soru ve cevaplarını yayınladı, böylece adayları doğru ve yanlışlarını kontrol etme imkânı buldu. AÖF sınavlarına giren adaylar AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF final sınavı 12 – 13 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleşmişti. Sonuçlar genellikle sınavın yapıldığı tarihten itibaren 15-20 gün sonra açıklanıyor. Fakat bir önceki AÖF sınavının sonuçları 10. günde açıklanmıştı. Sınav sonuçlarının ne zaman duyurulacağına dair bir açıklama yapılmadı.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

AÖF’ün yaptığı açıklamada uygulanacak yeni sistem şu şekilde; “Kayıt yenileme, Ders Seçimi (Ekle-Sil) işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.” Ders seçim işlemi aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılabilecek. AÖF kayıt yenileme ücretleri Ziraat Bankası ATM’lerinden yatırılabilecek. Öğrencilerin aof.anadolu.edu.tr adresinden kayıt yenileme işleminin gerçekleştirildiğini kontrol etmesi gerekiyor.