CHP-İYİ Parti arasında protokol imzalandı!

Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesi sonrası CHP ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları tarafından imzalanan ”İş birliği Protokolü” ana başlıkları şöyle:

Aday göstermeyen parti diğer partinin adayına en güçlü desteği verecek

”CHP ve İYİ Parti sandık sonuçlarını ve mevcut eğilim yoklamalarını dikkate almış, ayrıca toplumun tüm kesimlerinin sesine kulak vererek, belirtilen büyükşehirlerde ve bağlı ilçelerde, illerde, partilerden birinin adayıyla seçime girmeye karar vermiştir. Bu bölgelerde aday göstermeyen parti diğer partinin adayına en güçlü desteği vermeyi kabul etmiştir ve seçmenlerinin gösterilen aday etrafında kenetlenmesi için her türlü imkânını harekete geçirecektir.”

Demokratik yarış için gayret gösterilecek

Diğer seçim bölgelerinde her iki parti de kendi adaylarıyla seçime girecektir. Her iki parti adayları, il-ilçe ve genel merkez yönetimleri bu tür yerlerde demokratik bir yarışın olması için azami gayreti gösterecek ve iş birliği ruhuna uygun davranacaktır.

İş birliğinin demokrasiye katkı yapması hedefleniyor

Parti yönetimleri iş birliğine en güçlü hassasiyet duyguları ile yaklaşacak ve iş birliğinin demokrasimize katkı yapması için en üst düzeyde sorumluluk üstleneceklerdir.

Her iki partiden birine aday adayı müracaatında bulunmuş ancak adaylaştırılmamış kişiler, diğer siyasi partice aday gösterilmeyecektir.

Bu iş birliğinin yerel seçimlerde hizmet çıtasını yükselteceğini taahhüt ediyor, ülkemize ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Koray Aydın- İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı

Dursun Müsavat Dervişoğlu- İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı

Oğuz Kaan Salıcı- CHP Genel Başkan Yardımcısı

Seyit Torun- CHP Genel Başkan Yardımcısı