Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama

Çin takvimi cinsiyet hesaplama yöntemleri ile birlikte hangi cinsiyete sahip bir çocuğunuz olduğunu öğrenmeniz de mümkün olacaktır. Birazdan anlatacağımız yöntemle birlikte çocuğunuzun hangi cinsiyetle olabileceğini öğrenebileceğinizi unutmayın. Ama bunun yanı sıra bilimsel bir değer de taşımadığını mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Sadece batıl inanç olarak bilimde yer aldığı yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir.

Bebeğinizin cinsiyetini bilimsel olarak doğru ve net öğrenmek istiyorsanız gebeliğin 16.haftasını beklemeniz gereklidir. Ancak heyecandan bekleyemeyecek durumdaysanız aşağıda anlatattığımız çin takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi ile 16 haftadan önce bebeğinizin cinsiyeti hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Çin takvimi Doğru Mudur?

Çin takvimi doğru mudur sorusunu birçok anne ve babadan duymaktasınızdır. Hele ki eğer yeni bir bebek müjdesi aldıysanız hangi cinsiyette bir bebeğe sahip olacağınızı çok merak ediyorsunuzdur. Genellikle büyükanne ve büyükbabalar yastık altına bıçak ve makas koyarak, anneden birine oturmasını ister. Eğer anne adayı bıçağa oturursa erkek bebeği olacağı anlamına gelecek ve eğer makasın altına oturursa bebeğin cinsiyeti ise kız olacağı düşünülmektedir. Bunun gibi bir diğer batıl inanç içeren Çin takvimi de bebeğin cinsiyetini öğrenmek için önemli bir yol olarak görülmektedir.

Çin takvimi yapılan tüm araştırmalar neticesinde herhangi bir şekilde bilimsel bir gerçeklik getirmediği ön görülmektedir. Bilimsel gerçeklik içermediği için Çin takvimi batıl inanç olarak geçmektedir. Bu açıdan çok fazla inanılmaması gerekmektedir. Eğer gerçekten bebeğin hangi cinsiyete sahip olacağını öğrenmek istiyorsanız 16.haftayı beklemeniz gerekecektir. 16.haftadan sonra ultrason yardımıyla bebeğin cinsiyeti öğrenilebilmektedir.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Nasıl Öğrenilir?

Çin takvimine göre cinsiyeti öğrenmek için bir üst kısımda belirttiğimiz gibi annenin kendi yaşı ile hangi ay bebeğe hamile kaldığı öğrenilmesi gerekmektedir. Ama annenin kendi yaşı ile Çin takvimine göre yaşı arasında farklılıklar bulunmaktadır. Eğer Çin takviminden önceyse annenin doğum tarihi o zaman yaşa artı iki eklemeniz gerekecektir. Eğer Çin takviminden sonraysa annenin doğum tarihine artı bir yaş daha eklemek gerekecektir.

Böyle eklemeler yapıldıktan sonra Çin takvimine göre annenin yaşı belirlenmiş olur. Diğer bir önemli nokta ise hangi ayda annenin hamile kaldığıdır. Annenin hangi ay hamile kaldığı ile yaşı arasında kalan cinsiyet olası bebek cinsiyeti olarak bilinir.

Çin takvimi 18 yaş ile 45 yaş arasını kapsamaktadır. 18 yaşından küçük bireylerin genel olarak bebeklerinin erkek olacağı düşünülmektedir. Ama Çin takvimine göre 45 yaştan daha büyük bireyler için herhangi bir bilgi verilmemiştir. 18 yaşında olan bireylerinde sadece Ocak ve Mart aylarında olan bebekleri kız olarak dünyaya gelecek, diğer aylarda ise erkek bebek olacağı öne sürülmektedir. Diğer bir yandan da 21 yaşında olan bireylerin sadece Ocak ayında hamile kalanları erkek olarak dünyaya gelecek, diğer aylarda hamile kalanların ise bebeklerinin erkek olacağı ön görülmektedir.

Çin Takvimine Göre Örnek Hesaplama Yöntemi

Çin takvimine göre örnek hesaplama yöntemi yaparak sizlerin de nasıl bir hesaplama yapabileceğini bu şekilde öğrenebilirsiniz. Çin takvimine göre anne adaylarının yaşları biraz daha farklı olmaktadırlar. Mart ayından sonra doğan anne adayları yaşlarına artı bir yaş daha eklemeleri gerekecektir. O yüzden Mart ayından sonra ise doğum tarihiniz yaşınıza artı bir daha ekleyiniz. Bu yüzden Çin takvimini unutmamanız gerekecektir.

Eğer Ocak ve Şubat aylarında doğduysanız o zaman doğum tarihinizin Çin takviminden önce mi doğduğunuzu bilmeniz gerekecektir. Eğer Çin takviminden önce doğduysa yaşlarına artı iki yaş daha eklemeniz gerekecektir. Eğer Çin takviminden sonra doğduysa yaşlarına artı bir yaş daha eklemeniz daha doğru bir hesaplama için geçerli olacaktır.

Şöyle bir örnekle akılda kalıcılığını arttırabiliriz. Örneğin 17 Ocak 1982 doğumlu bir anne adayının hesaplama konusunda nasıl davranması gerektiğini açıklayalım. Çin takviminin başlangıcına baktığımızda 25 Ocak 1982 olarak görülmektedir. 25’den küçük olduğu için 17 +2 yaş daha eklemek gerektiğini unutmamalıyız. Eğer 27 Ocak 1982 tarihinde anne doğmuş olsaydı o zaman 25’den büyük olduğu için +1 yaş eklemek daha doğru bir hareket olarak sayılabilecektir. Çin takvimine göre hesaplama yöntemi bu şekilde olmaktadır.