Devlet Bahçeli’den Burhanettin Kocamaz açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisini izleyen gazetecilere yemek verdi. Bahçeli gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kendisini izleyen gazetecilere verdiği yemekte açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Ankara ve İstanbul’da ortak miting düzenlenebileceğini söyledi.

Bahçeli, Kocamaz’ın aday gösterilememesine ilişkin de değerlendirmede bulundu.

Bahçeli, “Planlama genellikle Cumhur İttifakının ağırlıklı partisi AK Parti olduğu için onların çalışma düzenine uygun tarzda yapılıyor. Eğer isterlerse Ankara, İstanbul ve başka şehirler bizim de takvim uygun düşerse görüşülebilir. Aynen Yenikapı’daki gibi muhteşem bir beraberliği İstanbul da gerçekleştirebiliriz. Öyle bir miting İstanbul’da yıldırım gibi çakar” dedi.

BURHANETTİN KOCAMAZ AÇIKLAMASI

Burhanettin Kocamaz’ın aday gösterilememesini “düşündürücü” olarak yorumlayan Bahçeli, “Burada gerçekten bir ihmal mi vardır veya bir art niyet mi vardır? Bunları hep beraber göreceğiz” dedi.

“Burhanettin Kocamaz bey uzun yıllar MHP’nin Tarsus ve büyükşehir belediye başkanlığını yapmış olan bir arkadaşımızdır. Hem siyasi tecrübesi vardır hem de belediyecilik anlayışında yüksek bir tecrübeye sahiptir. Seçimlerin ne şekilde olması gerektiği konusunu bilenlerden birisidir. Böyle bir durumda Mersin’de Kocamaz Bey’in saat 17.25 itibariyle isminin verilmemesi hali düşündürücüdür. Bunu kim düşünmelidir? Burhanettin Bey düşünmelidir. Bunu kim düşünmelidir, İYİ Parti genel merkezi düşünmelidir. Burada gerçekten bir ihmal mi vardır veya bir art niyet mi vardır? Bunları hep beraber göreceğiz. Bize göre Burhanettin Bey tecrübeli bir belediye başkan adayıydı.”