Ejder Demir: Gaziantep’e sahip olmak için değil sahip çıkmak için geliyorum!

İYİ Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanması kamuoyunda büyük heyecan yaratan Avukat Ejder Demir, ilk kez Haberayyıldız'a konuştu. Gaziantep’e sahip olmak için değil, Gaziantep’e sahip çıkmak için geliyoruz.” İddiasıyla yola çıkan Demir’in yerel seçim çalışmaları çok ses getirecek.

 

Gaziantep’e sahip olmak için değil Gaziantep’e sahip çıkmak için geliyoruz

Gaziantep halkı tarafından yakinen tanınan ve ilgiyle takip edilen siyasetçi Avukat Ejder Demir’in İYİ Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanması kamuoyunda büyük heyecan yaratmıştı. Demir, adaylığının duyurulmasının ardından bugün İYİ Parti Genel Merkezine gelerek, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i makamında ziyaret etti.

Görüşmenin ardından İYİ Parti Gaziantep Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Avukat Ejder Demir Haberayyıldız’a özel açıklamalarda bulundu.  “Gaziantep’e sahip olmak için değil, Gaziantep’e sahip çıkmak için geliyoruz.” İddiasıyla yola çıkan Demir’in kampanyası çok ses getireceğe benziyor.

Her şartta her platformda gazi şehrimizin menfaati için mücadele edeceğiz

Demir adaylığı hakkında şu ifadeleri kullandı: “Gaziantep’in geleceğine sahip çıkmak için aday oldum. Tüm Gaziantep’i kucaklamak hep birlikte Gaziantep halkının menfaatini korumak ve Gazi şehrimize huzuru, güveni ve mutluluğu getirmek için aday oldum. Gaziantep’te nereden tutarsanız tutun elinizde kalan bir yönetimsel boşluk mevcut. Gaziantep halkı bir yandan artan işsizlik oranı ve ekonomik sorunlarla boğuşurken, bir yandan da Suriyeli sığınmacıların yükü altında ezilmektedir. Mevcut haliyle Şehrimiz hak ettiği şekilde yönetilemeyen bir duruma gelmiştir. Gaziantep bu durumdayken susmayı Gaziantep’e ihanet olarak addettim ve mücadelemize devam etmeyi tarihsel bir görev saydım. Hep birlikte Gaziantep’in geleceği için, bizden sonraki nesillerin bereketli ve kadim şehrimiz Gaziantep’te huzur ve güven içinde yaşayabilmeleri için,  gövdemizi de yüreğimizi de taşın altına koyduk. Gaziantep’e bir sözümüz var “Her şartta her platformda gazi şehrimizin menfaati için mücadele edeceğiz” Biz Gaziantep’in birlik ve beraberliği için bu kutlu yola çıktık. Çıktığımız bu kutlu yolda Allah bizi mahçup etmesin.”

 

iyi-parti-gaziantep-belediye-baskan-adayi-ejder-demir-gaziantepe-sahip-olmak-icin-degil-sahip-cikmak-icin-geliyoruz

İYİ Parti’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ejder Demir Kimdir?

Av. Ejder Demir Gaziantep doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Adalet Yüksekokulunu bitirmiş, İnönü Üniversitesi İşletme Fakültesinde eğitim görmekte iken Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış ve buradan mezun olmuştur. Avukatlık hayatına Ankara’da başlamış ve İstanbul’da devam etmiştir. Evli ve bir çocuk babası olup eşi Zühal Demir de avukattır. İstanbul’da kendine ait Demir Danışmanlık ve Hukuk Bürosu unvanıyla kurduğu büroda bünyesindeki diğer avukatlarla beraber mesleğini sürdürmekte, özel davalar için Ankara ve Gaziantep’te de dava almaya devam etmektedir.