Eren’in katilleri öldürüldü

Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristler tarafından 16 yaşındayken şehit edilen Eren Bülbül ve Başçavuş Ferhat Gedik’in katillerinden ikisi geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir operasyonla ölü ele geçirildi.

Trabzon’da 11 Ağustos 2017 tarihinde, 16 yaşındaki Eren Bülbül ve Başçavuş Ferhat Gedik’i şehit eden teröristlerden ikisinin daha öldürüldüğü bildirildi. Habertürk’ten Enis Yıldırım’ın aktardığına göre; 2 teröristin önceki operasyonlarda öldürüldüğü ortaya çıktı. Balistik incelemeler sonucu ortaya çıkan bu bilgi üzerine savcılık dosyanın kovuşturmaya yer olmadığı gerekçesiyle kapatılmasına karar verdi.

PKK’nın sözde Karadeniz sorumlusu

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırının ardından “Devlet birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma ve silahlı terör örgütü üye olma, kasten öldürme ve kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından soruşturma başlattı. Saldırıdan yaralı kurtulan Namık Öztel’in ifadesini alan soruşturmacı savcı, Başçavuş Ferhat Gedik ve Eren Bülbül’ü şehit eden teröristlerin PKK’nın sözde Karadeniz sorumlusu Cudi – Zaza kod adlı Mehmet Yakışır ile İran Kamyaran nüfusuna kayıtlı Sorej kod adlı Jamil Star Mohammedı olduğunu belirledi.

Balistik inceleme sayesinde ortaya çıktı

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan kovuşturmaya yer olmadığına dair kararda, Giresun kırsalında yakalanan Hasan Demir adlı teröristin beyanları ve teşhislerinin ardından Giresun, Trabzon ve Gümüşhane kırsalındaki eylemlerde teröristlerin kullandığı silahlardan çıkan mermiler ile saldırının olduğu yerde ele geçen kovanların karşılaştırılması yapıldığı belirtildi. Ayrıca kararda, 4 ayrı kriminal inceleme raporunda, saldırıyı iki teröristin gerçekleştirildiğinin tespit edildiğine yer verildi.

İki terörist iki ayrı yerde öldürüldü

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, Başçavuş Ferhat Gedik ve Eren Bülbül’ü şehit eden PKK’lı teröristlerden Mehmet Yakışır’ın 15 Temmuz 2018’de, Jamil Star Mohammedı adlı teröristin ise 22 Ağustos 2018 tarihinde Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi karsalında öldürüldüğü belirterek, kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verdi.