İŞKUR önünde çıplak protesto

İzmir'de çalıştığı yerden emeğinin karşılığını alamayan işçi, İŞKUR İl Müdürlüğü binası önünde çıplak bir şekilde protesto eylemi gerçekleştirdi.

İzmir’de İŞKUR’un yönlendirdiği iş yerinden emeğinin karşılığını alamayan bir işçi, İŞKUR İl Müdürlüğü binası önünde çıplak bir şekilde protesto eylemi gerçekleştirdi.

‘ÇALIŞTIM, HAKKIMI ALAMADIM, AÇIM AÇ!’

İŞKUR’un yönlendirdiği bir yerde çalıştığını belirten yurttaş, “İşçiyim ben işçi. Çalıştım, hakkımı alamadım, protesto ediyorum. Devletin bana sahip çıkmamasını protesto ediyorum. Açım aç!” diye isyan ederek İŞKUR’un kendi hakkını savunmadığını söyledi. İŞKUR’un işçilerin hakkını savunması gerektiğini ifade eden işçi, hakkının verilmediğini ve hakkı olanı istediğini söyleyerek çıplak şekilde oturma eylemi gerçekleştirdi. Polisin müdahale etmek istemesi üzerine ise “Giyinmiyorum, istiyorsanız zor kulanın, ben hakkımı arıyorum” diye tepki gösterdi.

Çevredekilerin olayı telefonları ile görüntülemeye çalışmasına polis engel olmak istedi fakat polisin bu tutumuna çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi.