Keyif çayı dağıtacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimler kapsamında Ataşehir’de yaptığı konuşmada, mitinge gelenlere sorduğu “Çayınız dağıtıldı mı?” sorusuna hayır yanıtı alınca “Size keyif çayı dağıtacağım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler kapsamında İstanbul Ataşehir’de konuştu. Erdoğan, mitinge gelenlere, “Çayınız dağıtıldı mı” diye sordu. Mitingteki kalabalık, Erdoğan’a, ‘Hayır’ yanıtını verince, “Size keyif çayı dağıtacağım” dedi.

Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şöyle:

“Önümüzde 31 Mart seçimleri var. Yeni bir imtihan var. Tarihi bir seçimin arefesindeyiz. 31 Mart 2019 tarihinde 41 gün sonra inşallah sandıklara gidiyoruz. Sadece belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi, muhtarlarımızı belirlemekte kalmayacak çok daha hayati bir karar vereceğiz. Bu seçimde sadece belediye değil aynı zamanda beka seçimleridir. Bu seçimler cumhuriyetimizin 100. yılına nasıl gireceğimizin oylanacağı seçimlerdir.

Biz CHP gibi istismar siyaseti değil, hizmet siyaseti yapıyoruz. Bize oy versin vermesin 82 milyonun her bir ferdine aynı kalitede hizmet sunuyoruz. İşte Güneydoğu. Onlara devlet olarak gönderdiğimiz para ne oldu? Onlar bu paraları Kandil’e gönderdi. Oralara kayum atadık, oralar şimdi batı belediyeleri gibi oldu. Aynı şeyi Şırnak’ta, Siirt’te, Hakkari’de görürsünüz. Aynı şeyi Van’da, Mardin’de görürsünüz. Mesele terör anlayışıyla buluşursa maalesef her taraf çukur olur. Bunlar oraları çukur haline getirdiler. Biz de bunlara karşı aldığımız tedbirlerle bu işi bozduk.”