O ünlünün boşanma davasına yayın yasağı!

Oyuncu Necati Şaşmaz, Nagehan Şaşmaz'dan 10 milyon TL tazminat talep etmişti

Anadolu 2. Aile Mahkemesi, oyuncu Necati Şaşmaz’ın 10 milyon TL talep ederek eşi Nagehan Şaşmaz’a açtığı boşanma davasına yayın yasağı getirdi.

“Özel hayata saygı”

Anadolu 2. Aile Mahkemesi, oyuncu Necati Şaşmaz’ın eşi Nagehan Şaşmaz’dan boşanmak amacıyla sunduğu dava dilekçesinin esasa kaydını yaparak, tensip zaptı düzenledi.

Tensip zaptında, Anayasa’nın 20. maddesi uyarınca herkesin özel hayatına ve aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahip oldukları belirtildi.

Bu nedenle söz konusu davanın da özel hayata ve aile hayatına ilişkin olduğu belirtilen tensip zaptında, davada bulunan dilekçeler ile belgelerin yazılı ve görsel basında, internet ortamında tedbiren yayınlanmasının önlenmesine karar verildi.

Tensip zaptında, duruşmaların gizli yapılması talebinin ise ön inceleme duruşmasında değerlendirilmesi kararlaştırıldı.

“10 milyon TL tazminat”

Oyuncu Necati Şaşmaz, 2012 yılında evlendiği Nagehan Şaşmaz’a boşanma davası açıpeşinden 10 milyon TL tazminat ile iki çocuğunun velayetinin kendisine verilmesini talep etti.

Ünlü oyuncunun 7 yıllık eşi Nagehan Şaşmaz, da Necati Şaşmaz’a karşı boşanma davası açıp, Şaşmaz’dan 20 milyon TL tazminat, kendisi ve 2 oğlu için de aylık 60 bin TL nafaka istemişti.