Paçacı’dan AKP’ye sert tepki: Hesap vereceksiniz

İYİ Parti Başkanlık Divanı sonrası, Genel Sekreter Cihan Paçacı açıklama yaptı. Paçacı’nın gündeminde yaklaşan yerel seçimler ve CHP ile yapılan ittifak vardı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın DP’den aday olmasının ardından, İYİ Parti’den açıklama geldi. Başkanlık Divan’I sonrası açıklamalarda bulunan  Paçacı’nın gündeminde ittifak ve AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti için sarf ettiği sözler ve ittifak vardı.

PAÇACI: “İNSAN VE MERHAMET SINIRLARINI AŞAN BİR VİCDANSIZLIK…”

“Meydanlarda ‘Adında İYİ olan parti’ diye seslenen; Adında AK olup da vicdanları kararmış zihniyet “ diyerek AK Parti’ye yüklenen Paçacı, “AK Parti, ortağı ve şürekası için, ‘Amaca ulaşmak için her yol mubahtır’. Yolun ahlaki olup olmadığının, sonucun milletin faydasına yönelik tecelli edip etmediğinin, insaf ve merhamet sınırlarını aşan bir vicdansızlığa sebebiyet verip vermediğinin hiçbir önemi yoktur. Yeter ki neye mal olursa olsun seçim zaferi elde edilsin” ifadelerini kullandı.

HANGİ PARTİ HANGİ İLLERDEN ADAY ÇIKARDI?

Öte yandan, İYİ Parti ile CHP ittifakı sonucu İYİ PArti’ye bırakılan il ve ilçeler de açıklandı. İYİ Parti, aralarında Edirne, Isparta, Kırıkkale, Tokat ve Isparta’nın da aralarında bulunduğu 11 ilden aday çıkardı. İttifak kapsamında 17 il de CHP’ye bırakıldı.

Paçacı’nın açıklaması şöyle:

“Siyaset, bir insanın ülkesine, milletine ve insanlığa doğrudan ve en hızlı yoldan hizmet etme aracıdır. Ve siyaset, bilgi, ahlak ve cesaret ile yapılıyorsa insanların siyaset kurumuna itimadı ve saygınlığı artar. Aksi takdirde siyaset, politikanın Yunanca’da karşılığı olan ‘Çok yüzlülük’ e dönüşme riski taşır ki, bunun ne milletimizin değerleri ne de devletimizin gelenekleri içerisinde bir karşılığı yoktur.

Siyaset, bugüne kadar rakibi yıpratmak için olanı, olduğundan daha çok ya da daha az gösterme gayreti içerisinde olmuş ve hatta bunu zaman zaman kullanmıştır. Ama yıllarla ölçülecek deneyimlerime bakarak söylüyorum ki; 17 yıllık AK Parti döneminde olduğu kadar, hiçbir dönemde, olmayanı olmuş gibi gösterme, olanı tamamen inkar etme, yalan iftira ve hakaretlere dayanan bir siyaset stratejisi gütme gibi ahlaki ve vicdani olmayan yollara başvurulmamıştır.

“MAKYAVEL MEZARINDAN ÇIKMIŞ, TÜRKİYE’DE YAŞAMAYA BAŞLAMIŞTIR”

Adeta Makyavel mezarından çıkmış ve Türkiye’de yaşamaya başlamıştır. AK Parti, ortağı ve şürekası için, ‘Amaca ulaşmak için her yol mubahtır’. Yolun ahlaki olup olmadığının, sonucun milletin faydasına yönelik tecelli edip etmediğinin, insaf ve merhamet sınırlarını aşan bir vicdansızlığa sebebiyet verip vermediğinin hiçbir önemi yoktur. Yeter ki neye mal olursa olsun seçim zaferi elde edilsin.

Sayın Cumhurbaşkanı, İYİ Parti’nin HDP ile kolkola girip, ‘terör ittifakı’ na destek verdiğini iddia etmiş, CHP ve İYİ Parti’nin yanına Saadet Partisi ve HDP’yi de yapıştırarak, ‘Dörtlü Çete’ yakıştırması yapmıştır. İftirada, hakarette mahir olduklarını daha önce görmüştük, ama insanların gözünün içine baka baka milletimizin vicdan ve insafını yok saymalarına ilk kez şahit oluyoruz. PKK ve onun siyasal sözcüsü HDP ile, terörizm ve terörist ile işbirliği deyince akla ilk gelecek nedense, açılım projesi, PKK ile pazarlık masasına oturulması, Oslo, Habur, Dolmabahçe rezaletleridir.

PAÇACI: “YA ALLAH’TAN KORKMUYORLAR YA DA KULDAN UTANMIYORLAR”

‘Çete’ deyince de, Türk milleti, milleti soyup soğana çeviren, Jet Fadılları, Reza Zarrapları, Ogerleri, Haririleri, İmar ve İhale çetelerini hatırlar. Bu çetelerle kolkola girmiş başbakanlar, bakanlar, milletvekilleri gözünde canlanır.
‘Teröristlerle, çetelerle bu kadar içli dışlı olmuş, düşüp kalkmış bir zihniyet, kuruluş tarihi henüz 1 yıl öncesine dayanan İYİ PARTİ ye iftira atıyorsa, ya Allah’tan korkmuyorlar ya da kuldan utanmıyorlar’ der.
Bu sözün altında kaldınız.  Bugün de aynı noktadayız. Terör örgütü ya da herhangi bir çete ile İYİ Parti arasında bir ilişki bulup da ortaya koymazsanız şeref ve haysiyet yoksunuz. Çağrımız, davetimiz baki. PKK ile geçmişte ya da günümüzde irtibata geçip, pazarlık yapan, FETÖ ile yol arkadaşlığı yapmış kim varsa, hangi parti ise gelin ortaya çıkaralım. Mecliste bir komisyon kurup araştıralım. Ama siz bunu yapamazsınız. Korkarsınız. Çünkü bu yolun sonu size çıkar. Gittiğiniz bu yolda, Batı emperyalizminin ayak izleri, PKK ve FETÖ nün talepleriyle devletin istikbaline ve milletin varlığına kastetme vardır, hatta ihanet vardır. Fakat merak buyurmayın.

“HESAP VERECEKSİNİZ”

Allah nasip eder ve milletimiz de teveccüh buyurur ise, iktidarımızda, bu kirli ilişkiler ve pazarlıklar mutlaka gün yüzüne çıkarılacaktır. Meydanlarda ‘Adında İYİ olan parti’ diye seslenen; Adında AK olup da vicdanları kararmış zihniyet . Dün size ve hükümetinize, bu hakaretleri yapan, ‘Hain’, ‘PKK’nın iş ortağı’ diyenlere bakıp, bizim de unutacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Gerçeklerin birgün günyüzüne çıkma gibi kötü bir huyu vardır. Havuz medyanızla ne kadar karartma yaparsanız yapın, birgün mutlaka bunlarla yüzleşecek ve hesap vereceksiniz.”