Soylu’dan tehdit gibi sözler: Kılıçdaroğlu’nun adım atmasına tahammül edemem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde AKP Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Bakan Soylu konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına adım atmasına ben Ankara’da yaşayan birisi olarak tahammül edemem” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu konuşmasında, “Bu ülkenin özgürlüğü ve hürriyeti için, enginleşmesi için, bu milletin ayakta dik durabilmesi için bu tablo bu millete yüzyıllarca yeter de artar. Çok zor dönemlerden geçti bu ülke ve millet hep birlikte çok zor dönemlerden geçtik. Türkiye buralara kolay gelmedi. Varacak çok menzilimiz var. Bu millet öyle sıkıntılar çekti ki, bu ülkede başbakanlar, bakanlar astılar, siz bu ülkeyi kendi kimliğiniz ve inancınızla yönetmeyin diye sizi korkutmaya ve sindirmeye çalıştılar. Bu ülkede çocuklara Kur’an öğretmediler. Darbelerle, ekonomik krizlerle, terör ve anarşiyle, sağ sol, başı açık başı örtülü diye bu ülkenin her bir bireyini parça pinçik edebilmek için bizi ellerinden geldiğince parçalamaya çalıştılar. Birini tezgahtan aldılar, ötekisini tezgaha koydular” diye konuştu.

“Pensilvanya’yı bize güldürmeyin”

Mart ayının başında bekçi olmak isteyenler için yeniden sınav açacaklarını belirten Soylu, “Oradan da 8 bin kişi alacağız, Çubuk’a bekçi vereceğiz. Bizim şehirlerimiz dünyanın en güvenli şehirleri olacak. PKK’nın ayağına basıyoruz, DEAŞ’ın ayağına basıyoruz. 31 Mart’tan sonra bize vereceğiniz güçle, kuvvetle, takatla ekonomimizin yükselmesini hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bakın iyi bir noktaya geldik, Çubuklular Pensilvanya’yı bize güldürmeyin” ifadelerini kullandı.

“Adım atmasına tahammül edemem”

Kılıçdaroğlu’na da yüklenen İçişleri Bakanı Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun zafer naraları ile beraber 31 Mart gecesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına adım atmasına ben Ankara’da yaşayan birisi olarak tahammül edemem. Çubuklular Kılıçdaroğlu’nun ayağının bastığı yerde ot bitmez ot. Kılıçdaroğlu’na o fırsatı vermeyeceksiniz değil mi? SSK’yı batırdı, partinin adayları adaylıklarını açıklamasın diye parti binasını kilitledi, 10 katlı binaya sahip çıkamayan Ankara’ya sahip çıkabilir mi?” diye konuştu.

Çubuk Spor sözü

Kendisini desteklemek için gelen Çubuk Sporlulara da seslenen Soylu, “Ankara’da olduğum sürece Çubuk Spor için elimden geleni yapacağım. Ankara’da olduğum sürece Çubuk Sporlu olacağım” dedi. Alanda “Şampiyon yap bizi, cehennemde yak bizi” diye slogan atan Çubuk Sporluları Soylu, “Bu iş kavga kıyamet işi değil, elimden geleni yapacağım, bu şekilde söylemeyin” diye uyardı.

Çubuklu vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ilçeye gelmesini istediklerini belirttiler.