Vedat Yenerer’den Fuat Uğur’a yalanlama

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'un bugünkü yazısında adı geçen gazeteci-yazar Vedat Yenerer Uğur'a cevap verdi.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un bugünkü yazısında adı geçen gazeteci-yazar Vedat Yenerer Uğur’a cevap verdi.

Fuat Uğur bugünkü yazısının bir bölümünde şunları yazmıştı:

“Ergenekon’dan tutukluyken yaptığımız bir haber nedeniyle beni internet sitesi üzerinden tehdit etmiş, ben de mahkemeye vermiştim. Belki de bu Vural Ergül bizim Vedat’ın başını da yaktı. Vedat diğer davalardan ceza aldığı için açtığım davadan da mahkûm olursa yeniden cezaevine girecekti. Son duruşmada kendisinin ısrarlı ricasıyla, eski dostluğun hatırına davamdan vazgeçtim.”

Fuat Uğur’u uzun yıllardır Türkiye Komünist Partili olarak tanıdığını belirten Vedat Yenerer, Ergenekon kumpasında namuslu, şerefli ve vatansever insanlar, ABD ajanlarının satılmış işbirlikçileri tarafından cezaevlerinde çürütülüp itibar infazı yapılırken de Fuat Uğur’un FETÖ’cülerin sesi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Maaşını aldığı yayın organı adına tabanca gibi ateş etmeyi kendisine ilke edinen, aslında kime hizmet ettiğini çok iyi bildiğimiz Çerkez milliyetçisi Fuat Uğur 2008 yılında “Kumpasçı” medyanın yayın organlarından ATV’nin başındaydı. Haberleri de bir diğer Fuat olan Fuat Kozluklu sunuyordu. Cezavinde kapatıldığım hücrede haberleri izlerken şöyle bir düzmece ve karalama amaçlı haber dinledim: “1. Ordu’ya atılan havan mermisiyle Vedat Yenerer’in evinde bulunan havan mermisi birbirine benziyoooor…”bu haberi yapan yıllarca beraber çalıştığım ve benim darbeci, Ergenekoncu ya da herhangi bir yasadışı oluşumun üyesi olmadığımı en bilenlerden biriydi. Bu içi boş havan mermisini de beraber Güneydoğu’dan getirmiştik. Bu haber üzerine “Bunlar dolar için analarını bile satar” diyerek bir açıklama yapmıştım. Bana dava açtılar. Fuat Uğur’u ya da diğer Fuat’ı uydurduğu gibi tehdit etmedim. Bir gazeteci olarak yalana, iftiraya gösterdiğim tepkiydi. Dava görülmeden önce mahkeme koridorunda karşılaştık. Konuşurken yıllarca arkadaşım olan diğer Fuat’ı kastettiğimi anlattım, verilecek cezaya da razıyım dedim. Kendisi şikayetinden vazgeçti. Diğer Fuat davasında devam etti. Hakim para cezası verdi ve hükmün açıklanmasını erteledi. Durum böyleyken şimdi de Arvasilerin düdüğünü öttüren Fuat Uğur yoldaş mı desem, hocaefendi mi desem yeni mahalle sakini mi desem, utanmadan kendisini tehdit ettiğimi, beni hapis yatmaktan kurtardığını vs. atıp tutuyor. Tetikçi gazetecilik işte aynen böyle bir şeydir. Fuat Uğur kendisine mesaj yazanları engellemede rekor kıranlar arasında. Yüreği yetiyorsa istediği kanala çağırsın dürüst gazeteci nasıl olunur, ahlak, vicdan nedir; seyircilerin huzurunda ibretlik örneklerle, ibretlik yalan ve düzmeceleri konuşalım ki milletimiz görsün.”