Erdoğan: “Sakın inanmayın”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "100 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi bugün aynı yerde tekrar ediyorum. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız" dedi.

recep tayyip erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır, AK Parti ve MHP. Cumhur İttifakı’nın içinde başka parti yoktur. Bizimle rastgele bir resim çektirip ondan sonra bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın. Böyle bir şey yok.

Kampanyayı ‘ya Allah bismillah’ dedik, buradan başlattık. Bugün bir kez daha Sivas’tan yola çıkarak milletimizle kucaklaşıyoruz.

100 yıl önce Sivas’ta söylediğimizi bugün aynı yerde tekrar ediyorum. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız.

Türkiye’nin çıkarlarına, kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız.

Türkiye’nin beka meselesini kendi akıllarınca dalgaya alanlar inşallah 31 Mart’ta milletimizden yine bir tokat yiyeceklerdir.

Vatanımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz, istiklalimiz bizim namusumuzdur, şerefimizdir.

“Leblebi çekirdek mi kullandık?”

“İki ay Afrin’de biz leblebi çekirdek mi kullandık? Mermi kullandık, bombaları kullandık. Silahlı silahsız bütün insansız hava araçlarıyla teröristleri yok ettik. Bu ne domatese benzer ne patlıcana ne sivri bibere. Benim ecdadım Çanakkale’yi fethederken ne yedi ne içti bunu biliyorlar mı? Hedef saptırıyorlar. Üç kuruş beş kuruş yeri geldiğinde fazla veririz ama biz merte namerte bu toprakları yedirtmeyiz.”

Erdoğan’dan üniversite gafı

Erdoğan, Sivas halkına bizden önce Sivas’ta üniversite var mıydı diye sordu. Alandan hayır sesleri yükselmesiyle Erdoğan, “Yoktu bizimle geldi” cevabını verdi. Ancak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin kuruluş yılı 1974 olarak biliniyor.