“Gaziantep sahipsiz değil!”

İYİ Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Demir, "Halkımızın menfaatini korumak ve gazi şehrimize güveni ve mutluluğu getirmek için yola çıktım" dedi.

Yeniçağ’da yer alan Bünyamin Öztürk’ün haberinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı İYİ Partili Ejder Demir, seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Millet İttifakının Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı İYİ Partili Ejder Demir, şehrin sorunlarına değinerek, “Gaziantep’te nereden tutarsanız tutun elinizde kalan bir yönetimsel boşluk mevcut. Halkımız bir yandan artan işsizlik oranı ve ekonomik sorunlarla boğuşurken, bir yandan da Suriyeli sığınmacıların yükü altında ezilmektedir” dedi.

“Mücadelemize devam etmeyi tarihsel bir görev saydım”

Gaziantep’in sorunlarının neler olduğu bildiğini ifade eden Demir, “Gaziantep’e sahip olmak için değil, Gaziantep’e sahip çıkmak için geliyoruz” diye konuştu. Demir sözlerini şöyle sürdürdü: “Gaziantep’in geleceğine sahip çıkmak için aday oldum. Tüm Gaziantep’i kucaklamak hep birlikte halkımızın menfaatini korumak ve gazi şehrimize huzuru, güveni ve mutluluğu getirmek için yola çıktım. Gaziantep’te nereden tutarsanız tutun elinizde kalan bir yönetimsel boşluk mevcut. Halkımız bir yandan artan işsizlik oranı ve ekonomik sorunlarla boğuşurken, bir yandan da Suriyeli sığınmacıların yükü altında ezilmektedir” diye konuştu. Gaziantep Büyükşehir’de yönetimsel boşluk olduğunu aktaran Demir, insanların bir yandan işsizlik bir yandan Suriyeli sığınmacılar nedeniyle zor durumda olduğunu kaydetti. Demir, sözlerini şöyle tamamladı: “Mevcut haliyle şehrimiz hak ettiği şekilde yönetilemeyen bir duruma gelmiştir. Gaziantep bu durumdayken susmayı Gaziantep’e ihanet olarak addettim ve mücadelemize devam etmeyi tarihsel bir görev saydım. Hep birlikte Gaziantep’in geleceği için, bizden sonraki nesillerin bereketli ve kadim şehrimiz Gaziantep’te huzur ve güven içinde yaşayabilmeleri için, gövdemizi de yüreğimizi de taşın altına koyduk. Gaziantep’e bir sözümüz var. Her şartta her platformda gazi şehrimizin menfaati için mücadele edeceğiz. Biz Gaziantep’in birlik ve beraberliği için bu kutlu yola çıktık. Çıktığımız bu kutlu yolda Allah bizi mahcup etmesin.”

İYİ Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ejder Demir, 1 Nisan sabahı birlikte yönetim anlayışıyla Gaziantep’in, huzura, güvene ve mutluluğa uyanacağını söyledi.