HDP’li Celal Doğan’a adaylık teklifi DSP’den gitmiş!

Demokratik Sol Parti'nin Gaziantep'ten Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği HDP'li Celal Doğan, "Ben adaylık için hiçbir siyasi partiye başvurmadım. Talep kendilerinden geldi. " dedi.

Demokratik Sol Parti’nin Gaziantep’ten Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği HDP’li Celal Doğan, “Ben adaylık için hiçbir siyasi partiye başvurmadım. Talep kendilerinden geldi. Ne Cumhur İttifakı’nın içindeyim ne Millet İttifakı’nın içindeyim; toplumun talebi üzerine halk ittifakının içindeyim” dedi.

Geçmişte 3 dönem CHP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan ve bu kez DSP’den aday olan  eski HDP Milletvekili Celal Doğan, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Adaylık için hiçbir partiye başvurmadığını belirten Doğan, “Gaziantep’te Celal Doğan hakkında vatandaşların aklındaki tek işleyecekleri konu HDP’den milletvekili olmasıdır. Ben adaylık için hiçbir siyasi partiye başvurmadım. Ne müracaatım ne talebim var. Hiç parti genel başkanını ya da genel başkan yardımcısını aramadım. Talep kendilerinden geldi. Ne Cumhur İttifakı’nın içindeyim ne Millet İttifakı’nın içindeyim; toplumun talebi üzerine halk ittifakının içindeyim” diye konuştu.