İnce, Kılıçdaroğlu’na yüklendi

31 Mart hazırlıkları kapsamında il il gezerek partisinin adaylarına oy isteyen Muharrem İnce, Yalova'da konuştu. İnce, "Genel merkezin yaptığı yanlışlar Ağrı Dağı’nı aştı. Ben bunları biliyorum,hiç konuşmuyorum. Biz seçimleri kazanmaya bakalım" dedi.

Muharrem İnce, Yalova’da CHP Çiftlikköy İlçe Belediye Başkan Adayı Nedim Güler’in seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. Açılışta konuşan İnce, partililerin CHP’ye küsmemesi gerektiğini söyledi.

İnce, “Bakın önce şuradan başlayalım; beni aday yapmadılar başka partiye giderim, yok öyle bir şey. Ben hiçbir yere gitmem, siz de gitmeyeceksiniz, küsmeyeceksiniz, yüksünmeyeceksiniz, devam edeceksiniz. Küsersen Cumhuriyet kaybeder. Öbür türlüsü de en fazla sen kaybedersin” diye konuştu.

CHP Genel Merkezi’nin birçok yanlış yaptığını belirten İnce, “CHP Genel Merkezi’nin yaptığı yanlışlıklar Ağrı Dağı’nı aştı. Ben bunları biliyorum, hiç konuşmuyorum. Ben bir oy fazla almaya çalışıyorum. Belediye meclis üyeliklerini, MYK uhdesine almaya karışırsan yanlış yaparsın. ‘Bunları yapmayın’ diyorum ama aile içindeki tartışmaları da sokağa taşımayalım” dedi.

“Biz bu seçimleri kazanmaya bakalım” diyen Muharrem İnce, “Gece gündüz demeden her bir yere gitmeye çalışıyorum. 31 Mart akşamına kadar hangi arkadaşım davet ederse gücümün yettiğince, günde 4 saat uyku bir insana yeter zaten. Dün gece saat 01.00’de geldik Manisa’dan. Yarın Ankara’nın ilçelerindeyiz. Yarın oralardayız. Devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘BU SEÇİM, SAKLI SEÇİM’

31 Mart seçimlerinin diğer seçimlerden farkı olduğunu söyleyen İnce, “Bu seçim saklı seçim. Müzik, afiş, bayrak yok. Neymiş, ne diyor Erdoğan? Çevre diyor, çevreci bir kampanya. Halbuki alakası yok. Derdi şu; Müzik, afiş, bayrak olursa yer gök donatılırsa ‘a seçim ortamı var’ diyecek insanlar. Seçim ortamında ne konuşulur? Geçim konuşulur, geçim” dedi.

KİŞİ BAŞI MİLLİ GELİR ELEŞTİRİSİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı da eleştiren Muharrem İnce, “Maliye Bakanı çıkıyor, ’11 bin dolar’ diyor ‘kişi başına gelirimiz.’ 4 kişilik bir aile yapar 44 bin dolar. 44 bin doları 5,5’la çarp; 240 bin lira. 12 aya böl; ayda 20 bin lira. Demek ki 4 kişilik bir ailenin aylık 20 bin lira geliri varmış. İçinizde var mı böyle birisi? Bir tane milletvekili var burada. Bir tek o. Başka yok” şeklinde konuştu.