Meydanlara iniyorlar!

Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesine karşı tepkilerini Meclis'te sık sık dile getiren İYİ Partililer şimdi de tepkilerini meydanlara taşıyor. İYİ Parti 19 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 14:00'te, Sakarya Kent Meydanı'nda miting düzenleyecek. Mitinge İYİ Parti Başkanlık Divanı üyeleri, 20 İYİ Parti milletvekili ve Gençlik Kolları katılacak.

Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı tepkilerini Meclis’te sık sık dile getiren İYİ Partililer şimdi de tepkilerini meydanlara taşıyor. İYİ Parti 19 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 14:00’te, Sakarya Kent Meydanı’nda miting düzenleyecek. Mitinge İYİ Parti Başkanlık Divanı üyeleri, 20 İYİ Parti milletvekili ve Gençlik Kolları katılacak.

İYİ Parti’nin Tank ve Palet Fabrikası’nın satışı hakkındaki araştırma önergesi reddedilmişti

Öneri üzerinde İYİ Parti adına söz alan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Tank ve Palet Fabrikası’nın da özelleştirilmesine karşı olduklarını belirtti. u özelleştirmenin, hukuksuz ve kanuna aykırı olduğunu savunan Dikbayır, bu fabrikanın, bir alay ya da tabur hükmünde olduğunu söylemişti.

Dikbayır, “Bu fabrikayı Ethem Sancak ve Katarlı ortağının alacağı iddia ediliyor. Önceden alıcısı belli olan bir ihaleye ihale denir mi? Türk Silahlı Kuvvetlerine mühimmat, araç ve gereç yapan bu milli fabrikanın özelleşmesi son derece sıkıntılıdır. Allah korusun, bu özelleştirmeyle yıllar sonra bir felakete yol açabiliriz” ifadelerini kullanmıştı.