İYİ Partili Özdağ’dan Erdoğan’ın o sözlerine tepki

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her seçim öncesinde Suriyelilerin geri gönderileceği vaadinde bulunup bunu gerçekleştirmemesine tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her seçim öncesinde Suriyelilerin geri gönderileceği vaadinde bulunup bunu gerçekleştirmemesine tepki gösterdi.

AKP Genel Başkanı Erdoğan 28 Ocak’ta “Suriyelileri topraklarına geri göndereceğiz. Sürekli olarak çadırda, konteynerlerde herhalde iskan edecek halimiz yok” açıklamalarında bulunmuştu.

İYİ Partili Özdağ, bu açıklamalar üzerine Erdoğan’ın 8 Şubat 2018 tarihindeki konuşmasını hatırlattı. Erdoğan 24 Haziran’a giden süreçte “3,5 milyonu herhalde burada ilanihaye saklayacak halimiz yok. Onlar da zaten bir an önce kendi topraklarına dönmek istiyor” demişti. Ancak Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra Suriyeli sayısı Erdoğan’ın vaadinin aksine artış gösterdi.

Ümit Özdağ sosyal medyada bu duruma “Her seçim öncesinde Suriyelileri gönderiyor ama nedense Suriyeli sayısı artıyor” mesajını not düşerek tepki gösterdi.