“Koltuklarınızın bekasını düşünmekten vazgeçin”

Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her geçen gün yalnızlaştığını söyledi. İşsizliğin esas beka meselesi olduğunu söyleyen Türkkan, “Yalandan gündem yaratıp, koltuklarınızın bekasını düşünmekten vazgeçin” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, muhalefet partileri için ‘çete’ tabirini kullanan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her geçen gün daha da yalnızlaştığını ifade eden Türkkan, “Muhalefete çete demiş. Her gün daha çok yalnızlaşıyor. Ve bir gün, tek başına kalacak. O kimseye güvenmiyor, yanındaki kimse de ona artık inanmıyor” ifadelerini kullandı.

“GENÇLER ÜLKEYİ TERK EDECEK İMKÂNI ARIYOR”

Türkkan, seçim meydanlarında sürekli dile getirilen beka söylemi ile ilgili ise şunları yazdı: “Her dört gençten biri işsiz. İşin daha da vahimi, bu gençlerin iş bulma umudu yok. Yarısından fazlası da ülkeyi terk edecek imkânları araştırıyor. Esas beka meselesi bu. Yalandan gündem yaratıp, koltuklarınızın bekasını düşünmekten vazgeçin.”