Op. Dr. M. Yalım Uçtum’un Tüp Mide Ameliyatı ile Zayıflayın

Tüm mide ameliyatı, midenin bir kısmını alınarak gıda tüketimini kısıtlanması ile kilo kaybını sağlayan cerrahi bir prosedürdür.

Ameliyat sırasında midenin yarısından fazlası alınır. Operasyon ismi, midenin çok daha az yiyecek kapasitesine sahip bir tüp görünümünü almasından kaynaklanır.  Tüp mide operasyonu, dünyada yaygın olarak tercih edilen bir kilo verme uygulamasıdır. Detaylı bilgi için www.izmirbariatrics.com/tup-mide-ameliyati/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp mide operasyonu sırasında midenin yaklaşık %75’i alınır. Ameliyat ortalama olarak 1 saat sürer. Karına birkaç kesik atılır ve laparoskobi ile karnın içini monitörde görüntüler. Yaygın olarak yapılan işlem, genellikle ciddi komplikasyonlara sebep olmaz. Ameliyat süresince yabancı cisim implantı yapılmaz ve karmaşık bağırsak düzenlemelerine gerek yoktur. Tıbbi prosedürler konusunda önde gelen şehirlerimizden İzmir tüp mide ameliyatı yaptırmak isteyenler için en ideal yerlerden biridir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında hızlı bir kilo verme süreci yaşanır. Genellikle hasta kilolarında %60’a yakın azalma gözlemlenir. Diyet ve spor yaparak tüp mide ameliyatıyla elde edilen sonuçlar desteklenerek daha fazla kilo vermek mümkündür. Çoğu hasta, makul bir iyileşmeden sonra et ve lifli sebzeler dahil olmak üzere çeşitli yiyecekleri rahatlıkla yiyebilir. Tüp mide ameliyatı kalıcı bir prosedürdür ve işlemin geri alınması mümkün değildir.

Tüp Mide Ameliyatı Avantajları

Tüp mide ameliyatı İzmir şehrinde Op. Dr. Yalım Uçtum tarafından başarı ile gerçekleştirilir. Midenin bir kısmının alınması, tüketilen yemek miktarını kısıtlar ve kilo kaybına yardımcı olan hormon değişikliklerini teşvik eder. Midenin küçülmesi, ghrelin adı verilen açlık hormonunun seviyesini azaltır. Bu sayede, insanlar daha az aç hisseder ve daha az yemek yerler.

Tüp mide operasyonu, hormon değişikliklerini teşvik eder. Hormonlardaki bu değişiklikler yüksek tansiyon ya da kalp hastalığı gibi yaşamı tehdit edecek sağlık sorunlarını azaltmaya yardımcı olur.

Tüp mide ameliyatının azalttığı bazı diğer sorunlar şunlardır:

  • Reflü
  • Kalp hastalıkları
  • Diyabet tip 2
  • Yüksek tansiyon
  • Yüksek kolesterol
  • Obstrüktif uyku apnesi
  • İnme
  • Kısırlık

Kimler Tüp Mide Ameliyatı Yaptırabilir?

Tüp mide ameliyatı genellikle diyet ve egzersiz alışkanlıkları geliştirilerek kilo vermeye çalışıldıktan sonra yapılır. Ameliyat, vücut kitle indeksi (BMI) 40 kg/m2 veya üstü olan aşırı obezite vakalarında, BMI 35 ile 39,9 kg/m2 arasında olan obez vakalarında, tip 2 diyabet, yüksek tansiyon ya da şiddetli uyku apnesi gibi kilolarla ilgili ciddi sağlık durumlarında uygulanır. Operasyonu zayıflamanın tek yolu olarak görmeyip uygulama sonrasında dengeli beslenme düzeni sağlayabilecek ve spor ile kilosunu muhafaza edebilecek uzun vadeli bir yaşam planını göze alanlar tüp mide ameliyatını yaptırabilir.

Daha fazla bilgi ve işlem hakkındaki detaylar için Op. Dr. Yalım Uçtum’dan kolaylıkla randevu alabilir, deneyimli ve başarılı doktor sayesinde sorunsuz bir tüp mide ameliyatı süreci yaşayabilirsiniz. Tüm bilgilere https://www.izmirbariatrics.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.