Ozan Arif son yolculuğuna uğurlanıyor

Türk milliyetçiliğinin sembol isimlerinden Ozan Arif son yolculuğuna uğurlanıyor. Samsun'da on binler şair'in cenazesine katıldı.

Türk dünyasının güçlü sesi, çağımızın Dede Korkut’u Ozan Arif için cenaze töreni düzenleniyor. Samsun Büyük Camii’de öğle vakti kılınacak namazın ardından Şirin’in Kıranköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Evinden uğurlandı

Şirin’in cenazesi bugün Atakum ilçesi İncesu Yalı Mahallesi’ndeki evinden uğurlandı. Şirin’in evine Türk bayrağı asılırken tabutunun üzeri de Türk bayrağı ile kaplandı.Evinin önünde Kuran-ı Kerim okunup dua edildi, yakınlarından ve sevenlerinden helallik alındı. Bu sırada sevenleri gözyaşlarına boğuldu. Cenazesi daha sonra cenaze aracına taşınarak törenin düzenleneceği Büyük Cami’ye götürüldü.

Tekbir ve bozkurtla uğurlandı

Ozan Arif’in cenaze törenine katılan sevenleri, tekbirler ve bozkurtlar yaparak Ozan’ını uğurluyor. On binlerce kişinin katıldığı törende duygu dolu anlar yaşanıyor. Cenaze namazının kılınacağı camide Türkiye’nin dört bir yanından gelen insanlar katılıyor.

Mansur Yavaş cenaze için camiye geldi

Tören için  Büyük Cami’ye gelenler arasında İYİ Parti ve CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ortak Adayı Mansur Yavaş da bulunuyor. Ozan Arif’in cenazesi için binlerce kişi camiye akın etti.

Akşener dua ile uğurladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ozan Arif’in tören için Büyük Cami’ye geldi. Akşener, Ozan Arif’in naaşının başına gelerek dua etti.